ďťż
Poszkuję zdjęć z realizacji projektu AFRODYTA -"Dobre D




Beata z Kielc - 16-02-2010 16:07
Dzięki Nitka_31 za ciepłe słowa. Do całkowitego zakończenia prac budowlanych jest jeszcze bardzo daleko.
Gdzieś w poprzednich wiadomościach pisałaś, że trzeba się nachodzić po tych 140m2 i rzeczywiście święta prawda. Nie wyobrażam sobie mieć jeszcze zagospodarowanego poddasza i biegać dodatkowo po schodach. Ale to tylko taka dygresja. Mimo wielu utrudnień (odśnieżanie, sprzątanie,inna organizacja dnia związana z dojazdami do pracy i szkoły) w mojej Afrodytce jest jak w raju :wink: .

Pozdrawiam
Beata z Kielc





Nitka_31 - 16-02-2010 16:46
Beata
faktycznie są blaski i cienie mieszkania we własnym domu :wink: .
Szczególnie, gdy trafi się taka urocza zima jak w tym roku :D
Po kilkudniowym odśnieżaniu tego puchu, który i tak w nocy znów spadł z nieba - nie mogłam dziś wstać z łóżka :o -kręgosłup odmówił posłuszeństwa.
A tak chciałam zrobić sobie odskocznię od siedzenia za biurkiem :D
Mimo to jestem szczęśliwa, że mi sąsiad nie zastawia auta i nie zaglada w okno, że nikt nie hałasuje nad głową... :wink:
Jadąc do pracy zawożę dziecko do szkoły. Da się to wszystko zorganizować, tylko trzeba czasu, aby się przyzwyczaić do zmian.
A co do zupełnego wykończenia domku, to się nie zadręczaj - u nas już blisko 2 lata od zamieszkania a jeszcze nie wszystko skończone :-?
A z czasem uczymy się nie martwić się o szczegóły :wink:
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję :P
Nitka_31



beebee - 16-02-2010 17:24
Witam wszystkich, Nitka fajnie, że jeszcze tu zaglądasz i dodajesz otuchy tym co jeszcze z budową w głębokim lesie, tak ja my. Tym bardziej,że możliwości przeglądu jakichkolwiek materiałów, czy cen, mamy ograniczony tylko do tego co znajdziemy w internecie, nie bardzo wiem jakie ceny będą w hurtowniach budowlanych, boje się, że możemy się rozczarować lub przeliczyć, no ale ceny to zawsze ruletka. Ale wybraliśmy już materiały, będziemy budować jednowarstwową ścianę z solbetu ideal 36, na dach dachówka Roben średzka falista rustykalna agobowana. Zaczynamy w lipcu i raczej na ten rok damy rade uzbierać tylko na mury i dach. Okna, tynki i instalacje za rok. Przeraża mnie, że będziemy się budować z 5 lat, ale trudno, mam nadzieje, że dożyję tych cudownych chwil z kawusią na tarasie, o których piszecie - szczęśliwcy mieszkający już w Afrodytkach.
:P :P
Wiem,że zima daje się wam we znaki,( u nas tylko namistka zimy :( ) ale trzymajcie się ciepło :lol: :lol:

Pozdrawiam
Anka



Nitka_31 - 17-02-2010 10:31
Witaj Ania
tej kawusi na tarasie to czekam jak wiosny :lol:
Mimo, że uwielbiam zimę, to już powoli zaczynam być nią zmęczona :( .
Chyba za długo trwa. Ale, jak pomyślę ile szkód może uczynić topniejący śnieg, to przestaję marudzić.
Ania, nie martw się, że będziesz dłużej się budować. Są i dobre strony takiej budowy.
Chociażby brak konieczności zadłużania się w banku. A to już luksus w dzisiejszych czasach.
Teraz i tak jest lepszy czas na budowę w porównaniu do 2007 roku.
Wtedy przy szalejących cenach budowa pochłonęła nasze oszczędności jak i kredyt i wraz zabrakło na dokończenie budowy :-?
Myślę, ze zanim dokończymy wszystko jak należy, to i Ty już będziesz się wprowadzać niedługo do swego domku :D
Czas to największy sprzymierzeniec człowieka :wink:
Na forum zaglądam prawie codziennie, tyle, że nie zawsze mam czas się odezwać a czasami poprostu nie mam nic do powiedzenia,
oprócz wyrażenia podziwu i zadowolenia dla coraz to piękniejszych Afrodyt i Artemid.
Cieszę się, że powiększa się nasza "rodzinka".
Pozdrawiam
Nitka_31





Andrzej&Viki - 25-02-2010 11:17
Witam wszystkich.
Wraz z żoną jesteśmy zachwyceni projektem afrodyty i mamy zamiar kupić jej projekt. Mam już kilka pomysłów na zmiany, tzn. mamy zamiar zrobić osobną ubikacje na parterze, ścianę odgradzającą kuchnię od salonu, pralnie pomiędzy kotłownią a hallem. Zastanawiamy się również nad tym, czy konieczne jest robienie ścianki kolankowej. Poddasze przez najbliższe 20 lat nie bedzie używane, może dopiero po tym czasie jak dzieci urosną i zechcą z nami mieszkać to wtedy go wykończymy. Przeczytałem całe forum i widziałem różne wypowiedzi o tym ile wynosi metraż poddasza po podniesieniu ścianki kolankowej. Niestety nie doszukałem się wiadomości ile jest miejsca w przypadku pozostawienia poddasza takiego jak w projekcie.
Budować się bedziemy na podkarpaciu i mielibyśmy ogromną prośbę o wysłanie na maila jedrusd@interia.pl kosztów budowy jakie ponieśliście przy budowie domu do stanu surowego zamkniętego zarówno robocizny jak i materiału. Zdecydowałem się na ogrzewanie węglem i zastanawiam się nad tym gdzie go magazynować. Wiele osób sie wypowiadało że jako opał będą stosować ekogroszek. Jeśli możecie to napiszcie czy budujecie piwnice i w niej bedziecie go trzymać a czy może macie jakieś inne rozwiązanie. Z góry wielkie dzięki za odpowedzi :D



Nitka_31 - 25-02-2010 11:30
Andrzej&Viki

ekogroszek najlepiej kupować workowany (lub samemu wsypać w worki) i wówczas można go złożyć w garażu i w kotłowni.
Jak nie ma piwnic to jest to jest problem z przechowywaniem większych ilości opału.
My kupujemy na bieżąco i w ten sposób nie potrzebujemy dużo miejsca do składowania większych ilości węgla, a 1 tona to nie problem :wink:
Pozdrawiam
Nitka_31



malwinka&kubus - 25-02-2010 14:32
My myslimy nad tym zeby zrezygnowac z 1 pokoju na dole.... Widzielismy kotlownie na zywo w afrodycie i tam naprawde duzo miejsca nie ma tym bardziej jak ktos chce opalac dom groszkiem czy weglem... jesli zrezygnujemy z 1 pokoju na dole automatycznie powiekszymy te pomieszcenie znajdzie sie miejsce na wc, powiekszy sie lazienke oraz znajdzie sie miejsce na pralnie... jesli beda dzieci mozna myslec o zagospadarowaniu gory i zrobieniu tam sypialni dla nas a dzieciaki 2 pokoje na dole...

Naszym zdaniem jesli ktos planuje zagospodarowanie sobie poddasza powinien podnies ta scianke kolankowa o min 1 pustak... My tak zrobilismy.... Niby powierzchnia tego domu jest duza ale kat nachylenia dachu jest bardzo duzy tez. My zwiedzilismy kilka afrodyt zanim postanowilismy jak i co zrobic, naprawde polecamy zrobic to samo bo zadne zdjecia nie sa w stanie pokazac to co widza oczy :D



Andrzej&Viki - 25-02-2010 17:26
Nitka_31 oraz malwinka&kubus dziękuję za tak szybką odpowiedź :D .
Miałem również pomysł żeby wydłużyć afrodyte o 1,5 m od przodu tzn cały dom wraz z kuchnią, hallem i garażem dzięki czemu otrzymałbym wiekszą kuchnię w której zmieściłbym również malutką spiżarke oraz uzyskałbym pomieszenie wielkości kotłowni które znajdowałoby się między kotłownią a garażem i byłoby to idealne miejsce dla np. ekogroszka. Ale jak sobie to rozrysowałem to sie okazuje że zostaje bardzo duża przestrzeń w hallu, którą nie da się zbytnio zagospodarować. A i koszt takiego domu pewnie drastycznie sie zwiększy z uwagi na powiększenie dachu.



Nitka_31 - 26-02-2010 10:36
Andrzej&Viki

To już lepiej podpiwniczyć garaż i kłopot z głowy i taniej :wink:
:P



slawek1980 - 26-02-2010 11:09
Ja wydłużyłem garaż o 2.1m ,i przez to uzyskałem pomieszczenie na pralnie oraz poprawiłem funkcjonalność kotłowni .Ta zmiana nie zwiększyła znacząco kosztów, ale Andrzej&Viki wasza planowana zmiana na pewno zwiększy koszt budowy i przy tym zmieni znacząco wygląd samej Afrodyty.
http://img7.imageshack.us/img7/562/garam.jpg



Andrzej&Viki - 26-02-2010 12:38
Też tak myślę że taniej i wygodniej będzie zrobić małą piwniczke z wejściem z kotłowni. Zastanawia mnie jeszcze to, jak wygląda kuchnia, czy nie jest za mała, chciałbym odgrodzić ją ścianą ze salonem ale o małym stoliku do jedzenia w kuchni chyba muszę zapomnieć :(
Ponawiam prośbę o wysłanie kosztu wybudowania afrodyty do stanu surowego zamkniętego, materiał wraz z robocizną. Przepraszam że o to was męczę ale na początek budowy bede miał gotówki ok 150-200 tyś i zastanawiam się czy mogę coś z tym zwojować. Budowa będzie na podkarpaciu więc mam nadzieje że z uwagi na fakt że jest to mało zamożne województwo budowa powinna troche mniej kosztować niż w przypadku woj. mazowieckiego. Oczywiście na wykonczenie to juz kredyt będzie potrzebny :roll:



Andrzej&Viki - 26-02-2010 12:40
Zapomiałem przypomnieć adresu poczty:) jedrusd@interia.pl



Liakon - 26-02-2010 15:36
Andrzej&Viki: ja startuje z budową na wiosnę. Budowa pod Warszawą i stan surowy zamkniety moj majster wycenil na koszt okolo 180 tysiecy, w tym on sobie zazyczyl ~ 60 tys za robocizne.
slawek1980, moglbys napisc ile kosztowala Cie taka zmiana projektu? Chodzi mi o koszt zmiany a nie roznice w fizycznym koszcie wykonania. Czy masz jeszcze jakies inne foto swojej Afordzi oprocz tego zamieszczonego na poprzedniej podstronie? Chodzi mi wlasnie o te zmiane wydluzeniową. Coraz bardziej sie nad tym zaczynam zastanawiac, czy nie wybudowac Afrodzi z trzema filarami na przodzie. :wink:



slawek1980 - 26-02-2010 16:11
slawek1980, moglbys napisc ile kosztowala Cie taka zmiana projektu? Chodzi mi o koszt zmiany a nie roznice w fizycznym koszcie wykonania. Czy masz jeszcze jakies inne foto swojej Afordzi oprocz tego zamieszczonego na poprzedniej podstronie? Chodzi mi wlasnie o te zmiane wydluzeniową. Coraz bardziej sie nad tym zaczynam zastanawiac, czy nie wybudowac Afrodzi z trzema filarami na przodzie. :wink:[/quote]

Za adaptacje projektu ze zmianą zapłaciłem coś ok 3 tyś
w tej chwili mam tylko takie zdjęcie
http://img269.imageshack.us/img269/80/afroda.jpg



Ania, Tomek i Wojtuś - 27-02-2010 17:16
Witamy w większym gronie! Do najmłodszych mieszkańców naszej Afrodyty 13 lutego dołączył Bartek. W dodatku przyszedł na świat w dniu naszej przeprowadzki więc mama miała wolne a chłopaki się urządzali :D No i nick nam się zdezaktualizował :-? .
Gdy już ogarnęłam wszystkie kąty Afrodyty muszę przyznać że dom jest bardzo hmmm.... rozłożysty. I teraz Nitko wspominam Twoje słowa gdy mi pisałaś że na dole jest mnóstwo miejsca. Aż pięty bolą od tuptania od salonu do sypialni zwłaszcza przy rozkładaniu pierwszych rzeczy po przeprowadzce.
Beato mam pytanie co masz na słupie w salonie??? My z braku koncepcji swój tylko pomalowaliśy, ale to tylko czasowo. Zdjęć ze środka nie będę powtarzać - zainteresowanych odsyłam do naszego dziennika.
Co do dyskusji o poddaszu - podnieśliśmy ściankę kolankową o 30 cm i miejsca tam od h...usteczki.



Nitka_31 - 01-03-2010 09:17
Ania, Tomek i Wojtuś

SERDECZNIE WAM GRATULUJĘ NARODZIN BARTUSIA :P
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA CAŁEJ SZCZĘŚLIWEJ RODZINKI :D :P :D
Teraz możecie zmienić nick na: Ania, Tomek, Wojtuś i Bartuś :wink: :P :D

Pozdrawiam
Nitka



Beata z Kielc - 01-03-2010 09:23
Ania, Tomek i Wojtuś słup w salonie mam obłożony mozaiką kamienną z wysokim połyskiem. Pierwotnie też miałam pomalowany , ale moje dzieciaki wchodząc do salonu łapkami zawsze ocierały się o niego. Po tygodniu wyglądał jakby miał już z 5 lat. Więc postanowiłam go obłożyć , aby służył długie lata. Zastanawiam się czy go fugować, bo teraz bez fugi prezentuje się bardzo ciekawie. Koszt obłożenia około 2000zł. Potrzeba 30 plastrów mozaiki , a jedna kosztuje ok 60zł.

Pozdrawiam
Beata z Kielc



far199 - 04-03-2010 07:13
Pomału budowa budzi się po imie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Mam przy okacji pytanko jak rozwiązaliście sprawę okapu w kuchni ?Wg projektu płyta jest w miejscu gdzie nie ma wentylacji



Ania, Tomek i Wojtuś - 05-03-2010 08:49
Dzięki dziewczyny :D !
Nicka chyba nie można już zmienić (albo ja nie wiem jak) więc już chyba tak zostanie.
Super pomysł na słup! Jak się z grupsza już urządzimy to na pewno go wykorzystam.



Zuziolek - 05-03-2010 10:02
Witajcie Kochani mam pytanie do osób, które zdecydowały się na ogrzewanie artemidy, ewentualnie afrodyty pompą ciepła. Jak sie sprawował ten wynalaek przez ostatnia zimę bardzo mroźną? Jakie rachunki za prąd Wam przychodziły? Pozdrawiam. My też budujemy Artemide i jestesmy na etapie stanu surowego otwartego i zastanawiamy sie nad pompą ciepła.



TS147 - 05-03-2010 12:37

Pomału budowa budzi się po imie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Mam przy okacji pytanko jak rozwiązaliście sprawę okapu w kuchni ?Wg projektu płyta jest w miejscu gdzie nie ma wentylacji U mnie w kuchni będzie wyspa i okap wyspowy na środku kuchni - z racji wentylacji mechanicznej będzie działał jako pochłaniacz.

A zima w tym roku niestety nie jest łaskawa dla kończących dom - dzisiaj znowu śnieg, a mój podjazd czeka... :evil:

ps. miesiąc do przeprowadzki... ;)



Ania, Tomek i Wojtuś - 06-03-2010 14:18
TS147 gratulujemy postępów i zobaczysz jak ten miesiąc szybko zleci :D

Zuziolek u nas działa pompa ciepła i rachunek za prąd nas nie zabił. Od 10 listopada do 6 stycznia zapłaciliśmy niecałe 800 złotych, przy czym ogrzewanie włączyliśmy około 10m grudnia. Dom był wygrzewany i cały czas trwały prace wykończeniowe. Chłopaki urzywali i halogenów 500W i elektronarzędzi. Instalacja jeszcze też nie wyregulowana więc chyba nie wychodzi źle. Kolega z elektrowni twierdzi że to nie dużo. Przyszła zima pokaże realne koszty ogrzewania domu. Aha u nas jeszcze cały czas otwarte poddasze więc do ogrzania nie 140, a jakieś 220 metrów.



Zuziolek - 08-03-2010 08:38
Dzięki za informacje Ania, Wojtuś, Tomek.



Zuziolek - 08-03-2010 08:40
Przepraszam przekręciłam kolejność imion:))



Liakon - 08-03-2010 10:39
slawek1980, dzieki za foto z wydluzonym garazem.

Zamawiam wlasnie projekt, tak aby oficjalnie dolaczyc do Afrodytomaniaków i tu pytanie do Was? czy warto zamawiac go razem z kosztorysem? Czy ten kosztorys wogole sie komus przydał?



TS147 - 08-03-2010 11:20

slawek1980, dzieki za foto z wydluzonym garazem.

Zamawiam wlasnie projekt, tak aby oficjalnie dolaczyc do Afrodytomaniaków i tu pytanie do Was? czy warto zamawiac go razem z kosztorysem? Czy ten kosztorys wogole sie komus przydał?
Jest czasami przydatny do weryfikacji ilości materiałów, które musisz zamówić. Czyli wykonawca 30m3 chce na strop, w kosztorysie widzisz 3m3 i pojawia się znak zapytania ;).

Jeśli chodzi o poziom kosztów to pomoc średnia - na samym materiale na dach możesz wydać 100% więcej - żeby był pomocny, musiałbyś budować z tych samych materiałów co w kosztorysie.



avensis - 10-03-2010 18:15
Kulca !
Jak spisują się okna z Krakowa?? Jaki profil wybrałeś?
Moje okna i brama czekają na wstawienie jak tylko poczujemy prawdziwą wiosnę za oknem. Domyślam się, że stolarka cieszy oczka ....!!??
Pozdrawiam
Jak wstawią na pewno załączę jakieś zdjęcia



kulca - 10-03-2010 18:18

Kulca !
Jak spisują się okna z Krakowa?? Jaki profil wybrałeś?
Moje okna i brama czekają na wstawienie jak tylko poczujemy prawdziwą wiosnę za oknem. Domyślam się, że stolarka cieszy oczka ....!!??
Pozdrawiam
Jak wstawią na pewno załączę jakieś zdjęcia
Platinum, piękny profil, szczególnie te kształty wewnątrz :)
bardzo dobra jakość wykonania, w obustronnym kolorze złoty dąb :)
moje są ciężkie (P4 i okucia WK2), ale narazie spisują się dobrze



Meteor65 - 11-03-2010 21:30
Witam szanownych Afrodymaniaków .
Po miesięcznych rozmowach i negocjacjach wyselekcjonowałem dwie oferty na PC z pionowym kolektorem.
Afrodyta plus około 60 metrów strychu / powierzchnia użytkowo-rekreacyjna/
Pompa Danfoss DHP-H8 Opti Pro, cztery odwierty 244 metry, pełny montaż, podłogówka 140 metrów, woda i kanalizacja / deperełki typu zewnętrzny zawór niezamarzający do podlewania, dwa piony kanalizacyjne , istalacja grzejnikowa na górze. Wszystkie instalacje w systemie UPONOR, styropian systemowy z folią aluminową, plastyfikator do betonu. Wykonawca z Warszawy / bardzo solidne wrażenie/ całość za 81000.
Alternatywą firma z zachdniopomorskiego- pompa IVT 9 kw,odwierty tylko 180 metrów, zakres prac podobny, instalacje na systemie HENCO ale za 70000. Wrażenie - nieco mniejsze kompetencje.
Im więcej wiem, tym mam więcej wątpliwości.
Czy ktoś miał jakiekolwiek złe doświadczenia z oknami Natura?
POMOCY!!!! :o



Kempes2008 - 12-03-2010 21:21
Wtam wszystkich, w całym forum znalazlem tylko 1pełne zdjecie (5str) ściany który jet średnio fajna w Afrodycie czy Artemidzie. (20m długa)
Mam gorącą prosbę moze do Nitki, TS lub pozostałych którzy mają już wykonczoną tą scianę, o wrzucenie kilku zdjec tak aby zobaczyc ja z persektywy. :lol:
Waham się czy "przecinać"tą długą ścianę klinkierem lub czyms innym (tak ajak w projekcei), czy zostawić tylko opaską na dole. Ułatwi to nam napewno decyzję.
Z góry dziekuję i pozdrawiam :wink:



Ania, Tomek i Wojtuś - 13-03-2010 15:49
Meteor65 my mamy właśnie 3 odwierty po 60 m czyli razem 180 m. Byliscie u nas i widzieliście ile jest miejsca na górze. Wszystko grzane było i jest tej zimy. W domu 22 stopnie. Pompa 9 kW Danfossa z modułem wentylacyjnym. Myślę że cena 81 tys jest do przyjęcia pod warunkiem że ta firma w tej cenie dostarcza cały materiał. No i zapraszamy do Białegostoku :D



kulca - 13-03-2010 19:48
płacicie za pompę tyle z racji braku innej alternatywy?

żeby nie było że u mnie się nic nie dzieje :)

łazienka koło salonu:

http://phonex.pl/forum/lazienka.jpg

http://phonex.pl/forum/lazienka2.jpg

łazienka przy sypialni:

http://phonex.pl/forum/wcsypialnia.jpg

rozdzielacz do podłogówki:

http://phonex.pl/forum/rozdzielacz.jpg

połowa rozdzielnicy zrobiona, jeszcze drugie tyle urządzeń i kabli :)

http://phonex.pl/forum/rozdzielnica.jpg

http://phonex.pl/forum/rozdzielnicacala.jpg



maki777 - 14-03-2010 21:46
Witam. Mam prośbę - jeżeli ktoś posiada kosztorys Afrodyty lub Artemidy, prosiłbym o przesłanie na PW. Nie mam jeszcze projektu ale chciałbym się zorientować. Z góry dzięki.
mój mail: maki777@o2.pl
Pzdr.



Nitka_31 - 15-03-2010 10:46

Kempes2008
Niestety nie pomogę Ci :( Dom mamy dopiero zatarty klejem. Daniel 70, Adam, Ania, Marcelka pokażcie Wasze elewacje od najdłuższej strony Afrodyty, trzeba pomóc koledze :wink: [quote]

Kulca gratuluję postępów :P. Jak tak będziesz pędził, to niedługo zamieszkasz :P :wink: :P



kulca - 15-03-2010 10:55
do Was mi daleeeeeeka droooooga :)



TS147 - 15-03-2010 13:07

Wtam wszystkich, w całym forum znalazlem tylko 1pełne zdjecie (5str) ściany który jet średnio fajna w Afrodycie czy Artemidzie. (20m długa)
Mam gorącą prosbę moze do Nitki, TS lub pozostałych którzy mają już wykonczoną tą scianę, o wrzucenie kilku zdjec tak aby zobaczyc ja z persektywy. :lol:
Waham się czy "przecinać"tą długą ścianę klinkierem lub czyms innym (tak ajak w projekcei), czy zostawić tylko opaską na dole. Ułatwi to nam napewno decyzję.
Z góry dziekuję i pozdrawiam :wink:
Ja już wrzucałem na forum swoją ścianę - moim zdaniem akcent z cegły bardzo jej pomaga. Poniżej stare zdjęcie jeszcze sprzed podbitki:

http://img706.imageshack.us/img706/9285/img6024nu.jpg



kansiak - 15-03-2010 17:02
A ja mam pytanko o ogrzewanie:) Czy ktoś z was ogrzewa gazem z butli? U mnie niestety nie ma gazociągu i pozostaje mi albo butla z gazem albo olej opałowy. Węgla nie chcę a na pompę ciepła braknie kaski:(
Ma ktoś jakieś doświadczenie z takim grzaniem??

A tak poza tematem u nas elektryk skończył szaleć z kabelkami i nadszedł czas na tynki :) chyba będą gipsowe z agregatu ale narazie porównujemy fachowców i ceny.



Beata z Kielc - 16-03-2010 08:35
kansiak ja grzeję gazem aje jeszcze nie mam dużej butli tylko grzejemy takimi małymi, które trzeba wymieniać. Ponieważ koszt instalacji był niewielki (ok 1500zł) zdecydowalismy się ten sezon tak ogrzewać dom. Średnie zużycie butli to 2szt na tydzień, a koszt jednej ok 140zł. Ja mam takie szczęście że mąż mój pracuje w "gazach" i nas taka butla kosztuje 100zł. Więc łatwo obliczyć że miesięcznie to 800zł. Może to i dużo ale wygoda niesamowita, wręcz bozobsługowa.
Trochę się w tym orientuję i szczerze doradzam Ci abyś zainwestował własne pieniązki w butlę i kupował gaz tam gdzie najtaniej a nie związywał się z konkretnym dostawcą, który wyposaży Cię w butlę na zasadzie dzierżawy , a potem będzie cię kosił na cenie gazu. To tylko taka rada :wink:

Pozdrawiam
Beata z Kielc



kansiak - 16-03-2010 12:21
A ogrzewacie tylko gazem czy może kominkiem też?? My planujemy głównie kominek ale musi być coś jeszcze i tu mamy problem.



Beata z Kielc - 16-03-2010 13:35
Rzeczywiście dogrzewamy kominkiem (bez płaszcza wodnego), ale rozpalamy go dwa,trzy razy w tygodniu. Prcujemy do 16.00 a dzieci są w szkole , tak więc po południu czasami po prostu się nie chce rozpalać kominka - prędzej w weekend.
U nas gaz stanowi główne źródło ogrzewania.

Pozdrawiam
Beata z Kielc



Nitka_31 - 16-03-2010 14:56
Beata szkoda, że nie miałam takiego porównania 2 lata temu. Też zastanawiałam się nad gazem z butli, ale przedstawiciel handlowy "gazowni" odradził mi gaz z butli, twierdząc, że ogrzewa swój dom o zbliżonym metrażu i wychodzi mu 1000 zł/mc. Może nie chciało mu się przyjeżdżać albo miał zły dzień :-? W rezultacie mamy piec na ekogroszek i wcale tak dużo taniej nie wychodzi, bo taki smok pracuje 24 h/dobę i pożera lekko 900 kg/mc ekogroszku. Koszt ogrzewania łatwo obliczyć a zachodu przy tym jest trochę :-?
Szkoda, że nie ma u nas gazu ziemnego :(
Pozdrawiam
Nitka_31



Liakon - 16-03-2010 21:28
Czy ktoś zaczyna budowe w tym roku? Ja wlasnie dzisiaj odebrałem z poczty projekty. :lol: Koncze zalatwianie papierkow potrzebnych do pozwolenia. :roll: Mozecie podac jakie byly ceny robocizny za wybudowanie stanu surowego w 2009? A moze ktos z rozpoczynajacych w tym roku ma wyceny aktualne?
Ja od jednej sprawdzonej i bardzo dobrej ekipy mam wycene na 60 tys. Od innej mam info ze 45 tys ale taniej nikt tego nie wykona. Wiec roznica jest spora. Buduje pod Warszawa (zachod).



Kempes2008 - 16-03-2010 22:04
W W-wie w 2009 robocizna - za ławy, sciany i strop 40.000, więźba 10.000 za dachówkę ceranika 17.000
Ceny dogadane w II połowie 09
Taniej nie było w tamtym czasie :(
Powodzenia



Liakon - 16-03-2010 22:16
No tez mi sie wydaje ze 50 tys za lawy, fundamenty i wiezbe to maks. Przeciez to prosty dom, parterowy, niepodpiwniczony...
Ktos ma inne ceny?



TS147 - 17-03-2010 12:32
U mnie w końcu po dłuuugiej zimie robi się podjazd:

http://img704.imageshack.us/img704/452/img8120i.jpg

oraz podłogi:

http://img8.imageshack.us/img8/2584/img8129q.jpg

Przeprowadzka - marzec ;).



malwinka&kubus - 17-03-2010 12:38
co do cen to najlepiej orientowac sie wsrod osob ktore buduja w poblizu bo co z tego jak powiem ze my wydaismy za:
- fundamenty + sciany + strop (teriva) 15 tys
- wiezba 8 tys
- ceramika dachowka + orynnowanie 12 tys

ceny: sciany poczatek 2009, wiezba+dachowka poczatek 2010



Meteor65 - 17-03-2010 19:20
Chyba trzeba przenieść sie do Wilekopolski.....
Za fundamenty, ściany, terivę i więźbę 53000, za dachówkę ceramiczną z orynnowannie i czterema veluksami 16500. W okolicach Warszawy.
Tynki z agregatu / Baumit lub Knauf/ 28 do 30 złoty za metr.
Pozdrawiam



Meteor65 - 17-03-2010 19:21
Zapomniałem dodać, że to ceny z końca roku



kulca - 17-03-2010 20:05

Chyba trzeba przenieść sie do Wilekopolski.....
Za fundamenty, ściany, terivę i więźbę 53000, za dachówkę ceramiczną z orynnowannie i czterema veluksami 16500. W okolicach Warszawy.
Tynki z agregatu / Baumit lub Knauf/ 28 do 30 złoty za metr.
Pozdrawiam
tynki drogo, ja mam na kwiecień ekipę, 23/m2 z materiałem



kansiak - 17-03-2010 22:06
A ile wam wyszło metrów tynku?? Bo bardzo mnie interesuje ile mój tynkarz krzyknie?? U mnie powiedział 15zł za m2 bez materiału.



kulca - 17-03-2010 22:44
ja mam wyliczone w całym domu 500m2 ścian, tyle że chyba nie będę tynkował łazienek i pomieszczenia gospodarczego, więc odejdzie trochę



Ola.U - 18-03-2010 12:53
500m2 ścian?My też mamy umówionego tynkarza na koniec kwietnia,tyle,że u nas wyliczył ok.380-400m2 ścian.My płacimy 26zł. za metr,ale ekipa sprawdzona,polecana,więc warto.



kulca - 18-03-2010 20:17
ja mam trochę przedłużoną (o jakieś 2m) kuchnię, oraz poszerzony budynek o 0,5m, oraz wysokość pomieszczeń 280cm, możliwe że stąd te różnice (sam mierzyłem więc tyle jest)



Meteor65 - 25-03-2010 22:56
U mnie przy wysokości 303 centymetry z sufitem w garażu i pomieszczeniu gospodarczym wyszło 520 metrów. Za wszystko 25 zł za metr za Bautmicie.
Okna z Natury z parapetami 29000. W przyszłym tygodniu ruszamy po zimie z instalacjami. :lol:



bebzun - 27-03-2010 16:37
Hej jestem BARDZO zainteresowany budową AFRODYTY. Jestem z okolic Nowego Dworu Mazowieckiego i chciałbym zobaczyć ja ten piękny domek prezentuje się na żywo. Proszę o jakiś kontakt: blazejdrzewiecki@gmail.com



kulca - 27-03-2010 21:55
u mnie właśnie skończyli tynkować, bez łazienek, ściany TV i kominkowej, i pomieszczenia gospodarczego przy wysokości 3m wyszło im 390mkw



Ola.U - 28-03-2010 09:41
Aż jestem ciekawa ile u mnie ostatecznie wyjdzie .Też mam wysokość 3 metry,ale to się okaże dopiero za miesiąc.



Sywana102 - 29-03-2010 15:23
Witam na forum. Jestem nowym uzytkownikiem, który przymierza się do zakupu projektu afrodyta. Mam ogromną prośbę do Państwa:) Jeżeli by ktoś z okolic Warszawy zechciał nam pokazać swoją afrodytę w rzeczywistości bardzo proszę o kontakt sylwia_podolecka@wp.pl. pomogłoby to nam podjąć decyzję. Pozdrawiam



bebzun - 29-03-2010 20:11
Hej. Prośba moja do wszystkich budowniczych. Mógłby ktoś podać aktualny koszt budowy stanu surowego otwartego (robocizna z materiałami) okolice Warszawy



bebzun - 29-03-2010 20:13
zapomniałem dodać. blazejdrzewiecki@gmail.com
pozdrawiam i dziękuję



nikaaa22 - 31-03-2010 10:22
witam
jaa buduje afrodytkę kolo mińska mazowieckiego, koszt stanu surowego otwartego to ok. 110 tyś.



Liakon - 31-03-2010 21:27
Poniżej wrzucam swoja koncpecje zmian w projekcie. Pierwszy rysunek to moje malowanki (prosze sie nie smiac). A drugi to skan zmian zrobiony przez mojego architekta. Wrzucam bo pewnie komus sie przyda - fanów Afrodyty przybywa tu na forum z dnia na dzień. Na drugim skanie bezposrednio z projektu mozecie odczytac sobie wymiary pomiedzy poszczegolnymi sciankami w pomieszczeniach. Chyba brakowalo tu tego na forum.
http://www.wszechnica.nazwa.pl/macie...a_zmiany2t.jpg
Tu link do zdjecia w pelnym rozmiarze.

http://www.wszechnica.nazwa.pl/macie...ta_zmianyt.jpg
Link do zdjecia w pelnym rozmiarze.



Meteor65 - 31-03-2010 22:52

witam
jaa buduje afrodytkę kolo mińska mazowieckiego, koszt stanu surowego otwartego to ok. 110 tyś.
Podziwiam.
Ja na fundamenty, mury z porothermu, tarasy, więźbę i dach pokryty Creatonem z czterema oknami w połaci dachu zapłaciłem 80000 za robociznę / z koparką/ i prawie 115000 za materiały.
Powiedz jak uzyskać taką cenę? :o



kulca - 31-03-2010 22:59

witam
jaa buduje afrodytkę kolo mińska mazowieckiego, koszt stanu surowego otwartego to ok. 110 tyś.
no tez jestem ciekawy jakim sposobem, u mnie płyta kosztowała 80tyś, natomiast ściany, dach, komin, tarasy i strop 150tyś (śląskie)



Nitka_31 - 01-04-2010 10:45
Witam serdecznie,

Pomaleńku przez podwórze idą sobie dzieci kurze.
W kropki, w ciapki, malowanki, bo to miały być pisanki :D :D :D .
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Wielkiej Nocy
życzy Nitka_31 z rodziną.



Aga i Sylwek - 13-04-2010 12:22
Witam

Czy moglibyście napisać nam ile kosztowały Was fundamenty?
I z czego je robiliście?
Ruszamy z budową za ok 2 tyg. i cały czas myśleliśmy o fundamentach wylewanych z betonu. Mamy umówione pożyczenia akr itd. A tu majster nam zabił ćwieka pytaniem czy nie chcielibyśmy fundamentów murowanych z bloczków. Oczywiście najpierw ławy.
Z tego co podzwoniłam i policzyłam to byłyby trochę tańsze (ze wstępnych obliczeń ok. 4 tys). Ale nie wiem czy warto się w to bawić bo mamy trochę podmokły teren na działce.
Jak wy budowaliście? I co myślicie o fundamentach murowanych?



malwinka&kubus - 14-04-2010 18:44
My nigdy nie bralismy pod uwage wylewanie fundamentow calkowicie z betonu... to chyba tyko robienie sobie kosztow (ekspertem nie jestem).. nie wiem jak i czy mozna to ocieplic, zabezpieczyc przed wilgocia (dysperbit + styropian)... moim zdaniem tez i duzo tansze...



kulca - 15-04-2010 08:19
Ja mam lane ściany fundamentowe pod płytę, miało być taniej, a wyszło drożej, u mnie nieumiejętnie gość zaszalował, porozsadzało to, później musiałem skuwać aby wyrównać pod styropian. Lepiej murujcie z bloczków.



far199 - 17-04-2010 07:09
Czy robił ktoś może wszystkie elementy klinkierowe zgodnie z projektem i ile na to trzeba przewidzieć gotówki (ewnentualnie ile potrzeba szt płytki i/lub cegły)



far199 - 17-04-2010 07:15
Ostatnie ceny Poznań

Tynki 22 PLN /m2 z materiałem

Posadzka z materiałem(10 styr+siatka zbroj,dylatacja folia+wyl 7cm) 32/m2

Sufit gips karton (sznurek dystansowy, wełna 20cm na sznurku, wełna 5cmm, konstrukcja,
folia alustroteks paroizolacyjna, plyta k-g ognioodporna, szpachlowanie
2x po złączach, szpachlowanie 2x po całości, gruntowanie- przygotowane
do malowania + robocizna) 125/m2

2xszpachlowanie 1 x gruntowanie 17/m2

malowanie 12/m2

ścianka kolankowa na gotowo pod malownaie 80/m2



TS147 - 17-04-2010 09:27

Czy robił ktoś może wszystkie elementy klinkierowe zgodnie z projektem i ile na to trzeba przewidzieć gotówki (ewnentualnie ile potrzeba szt płytki i/lub cegły) U mnie pokrywa sie to mniej wiecej z projektem. Koszt ułożenia miałem wliczony łącznie w koszt ocieplenia i tynkowania - tak wydaje mi sie jest rozsadniej, bo alternatywa jest liczenie ułożenia od kazdej cegly. Jesli chodzi o ilosci, to moge to sprawdzic (chyba nawet na forum podawalem juz ilosci), ale koszt samego materialu przy cegle recznie formowanej (czyli dosyc drogiej) to okolo 13-15tys z tego co pamietam (tez do weryfikacji).



nikaaa22 - 21-04-2010 09:17

Podziwiam.
Ja na fundamenty, mury z porothermu, tarasy, więźbę i dach pokryty Creatonem z czterema oknami w połaci dachu zapłaciłem 80000 za robociznę / z koparką/ i prawie 115000 za materiały.
Powiedz jak uzyskać taką cenę? :o
No więc w zwiazku z tym że zapisuje sobie wszystkie wydatki mogę mniej wiecej napisać wam na co ile poszło mi kasy:
1. fundamenty materiały - 23.800; robocizna 3800;
2. ściany - 16800; robocizna 2000;
3. dach bez blachy i okien( więżba z opapowaniem) 14000; robocizna 9000;
4. strop materiały 20000; roboci. 5300;
5.ścianki działowe, chudziak, kominy - 4000; robocizna 2500
6. formalności we wszystkich urzedach - 9000

No i w sumie wychodzi 110 tyś.

Teraz wydałam:
1) 19000 na blachę na dach i 3 okna dachowe; robocizna 8500;
2) hydraulik materiały 4500; robocizna 2600;
3) elektryk materiały 3000; robocinza 2800 itd......

więc się da....

pozdroawiam



TS147 - 21-04-2010 12:50

....
2) hydraulik materiały 4500; robocizna 2600;
3) elektryk materiały 3000; robocinza 2800 itd......

więc się da....
...
Łączny koszt materiałów elektrycznych i hydraulicznych w Twoim domu to odpowiednio 4500 i 3000?

Czy pozycja zawiera grzejniki lub podłogówkę, mieszacze, zawory, piec, etc, etc?

Elektryka rozumiem jeszcze bez gniazdek, etc? Bo ten kosz też pewnie się podwoi.

Pzdr,
Adam



TS147 - 21-04-2010 13:45
A tak w ogóle... to już mieszkam w końcu :). Trwało to 2 lata i 1 miesiąc, ale było warto ;). Oczywiście do zrobienia zostało jeszcze mnóstwo rzeczy na zewnątrz, ale to już powoli, własnymi siłami.

http://img203.imageshack.us/img203/9376/zdjcie0387.jpg



Ola.U - 21-04-2010 15:03
Gratuluję zamieszkania:)Też bym już chciała, ale jeszcze sobie poczekam.



Ola.U - 21-04-2010 15:08

3) elektryk materiały 3000; robocinza 2800 itd......

więc się da....
Jestem w szoku:jawdrop: Aż mi ciężko uwierzyć,że budujemy ten sam dom.Nas sam materiał kosztował prawie 7tyś.,nie wspominając o robociźnie.Poszło ponad 1100m. kabla



Meteor65 - 21-04-2010 22:34

No więc w zwiazku z tym że zapisuje sobie wszystkie wydatki mogę mniej wiecej napisać wam na co ile poszło mi kasy:
1. fundamenty materiały - 23.800; robocizna 3800;
2. ściany - 16800; robocizna 2000;
3. dach bez blachy i okien( więżba z opapowaniem) 14000; robocizna 9000;
4. strop materiały 20000; roboci. 5300;
5.ścianki działowe, chudziak, kominy - 4000; robocizna 2500
6. formalności we wszystkich urzedach - 9000

No i w sumie wychodzi 110 tyś.

Teraz wydałam:
1) 19000 na blachę na dach i 3 okna dachowe; robocizna 8500;
2) hydraulik materiały 4500; robocizna 2600;
3) elektryk materiały 3000; robocinza 2800 itd......

więc się da....

pozdroawiam
Miau....
U mnie w ubiegły piątek skończyli instalację elektryczną....
121 punktów, instalacja antenowa, internet, zasilanie do bramy i domofonu, rozdzielnia, wyprowadzenie do oświetlnenia ogrodu plus przewód zasilający do sauny / na zewnątrz/ 12500 zł. 55 zł za punkt z materiałem, rozdzielnia materiały 3700 !!!! A kupowałem w dużej hurtowni gdzie mam niezłe rabaty....
Do tego instalacja alarmowa / na razie okablowanie 1800 pln.
Instalacja wod-kan w systekmie uponor 4500.
W pierwszym tygodniu maja ruszam z tynkami po 25 pln za metr z materiałem.
Pozdrawiam budowniczych
Piotrek



nikaaa22 - 22-04-2010 16:14
u mnie wyszło 129 punktów ale po 25 zł bez materiałów i jeszcze mi elektryk troche opóścił:). Oczywiście to są same kable i puszki bez kontaktów, oświetlenia itp.
Co do hydrauliki to oczywiście to są koszty rozporowadzenia wody, kanalizacji, odpływów i podłogówki.



Mammamija - 25-04-2010 09:44
Witajcie!
Mam do Was pytanie.
Czy ktoś z Was ma na poddaszu nieużytkowym wstawiane okna dachowe? Buduję dom parterowy i noszę się z zamiarem wstawienie "jakiegoś" okna dachowego. Zastanawiam się jednak, czy te okna przetrwają na tym poddaszu.
Poradźcie coś, może ktoś ma takie wykończenie poddasza.
Pozdrawiam.



Nitka_31 - 27-04-2010 09:21
Mammamija, ja mam okna na poddaszu, które jest narazie nieużytkowe i nic złego z nimi się nie dzieje
Pozdrawiam
Nitka_31



beebee - 27-04-2010 17:50
Hej, witam wszystkich pochłoniętych budową, mam pytanie do osób które kładły na dach dachówkę ceramiczną falistą średzką Robena, jaki jest mniej więcej koszt dodatków typu gąsiory i różne takie? Znalazłam hurtownię która dała mi przez tel. cenę podstawowej dachówki 37zł/m2, ale pani powiedziała że dodatki to ok 60% ceny dachu?????? Oczywiście najlepiej jest udać się do hurtowni z projektem po wycenę, ale to będę mogła dopiero za 2 tyg. Czy ktoś może mnie wstępnie przygotować na ten szok cenowy zanim padnę na glebę w hurtowni?



Mammamija - 27-04-2010 17:54
Witam!
Dzięki za odpowiedź. Chyba wstawię kilka okien na nieokreśloną bliżej przyszłość. Tylko, czy to ma sens ...
Pozdrawiam.



malwinka&kubus - 27-04-2010 21:12
My akurat jestesmy na etapie wyboru i zamawiania dachowki... Dachowka podstawowa to ok 50 % ceny calego dachu.... Taki kominek wentylacyjny kosztuje chociazby 250-300 zl a jak dobrze pamietam w projekcie sa 2-3 :P Nie ma co sie sugerowac cena pojedyncza dachowki gdyz wiekszosc hurtowni lekko ja zaniza a ma drozsze wykonczenia.... Najlepiej zdobyc jedna wycene gdzie mozna sprawdzic co i ile potrzeba na dach. Pozniej mozna objechac inne hurtownie i z gotowa iloscia sprawdzic u nich ceny (w kazdej hurtowni beda roznice co do ilosci dachowki itd). To najlepszy sposob na sprawdzenie cen :)



beebee - 29-04-2010 13:45
Malwinka&kubus dzieki za podpowiedź, myślę że właśnie tak będziemy musieli zrobić, najpierw wyceny w hurtowniach potem decyzja, bo rzeczywiście cena podstawowej dachówki różni się między hurtowniami nawet do ok 5zł na m2.
Pozdrawiam Anka



kulca - 01-05-2010 23:36
mam prośbę do osób które już mają wykończone, jak zrobiliście połączenie przed garażem z podłogą w garażu, czy odizolowaliście jakoś te dwie powierzchnie, proszę o zdjęcia :)

TS147, jak i czym impregnowałeś taras?



TS147 - 03-05-2010 20:27
Taras impregnowałem specjalnym środkiem firmy PCI - dzieki temu mógł przeczekać zimę i pewnie jeszcze trochę ;) i można kłaść na nim docelowe 'coś' od razu bez dodatkowych zabiegów.

Pzdr,
Adam



woj1 - 05-05-2010 20:58
Projekt kupiony, adaptacja i PnB w trakcie. Teraz czas na wyszukanie ekipy budowlanej. Mam w związku z tym prośbę. Czy ktoś z Was mógłby udostępnić mi zestawienie materiałów potrzebnych do budowy Artemidy? Będę bardzo wdzięczny. mój priv: wojciech.szczotok@gmail.com
WSz



kulca - 07-05-2010 19:45

Taras impregnowałem specjalnym środkiem firmy PCI - dzieki temu mógł przeczekać zimę i pewnie jeszcze trochę ;) i można kłaść na nim docelowe 'coś' od razu bez dodatkowych zabiegów.

Pzdr,
Adam
podaj mi dokładną nazwę, oraz jeśli możesz zrób fote połączenia kostki z garażem



pawelaga - 08-05-2010 19:58
Witamy, spodobał nam się projekt Artemidy i przed zakupem projektu chcielibyśmy zobaczyć gotowy dom lub w stanie surowym zamknietym. Jesteśmy z Bydgoszczy i będziemy wdzięczni za okazaną pomoc.
Odległość nie ma znaczenia aczkolwiek im bliżej tym lepiej. Z góry dziękujemy i pozdrawiamy
Aga i Paweł



kulca - 09-05-2010 23:40
wera_padi
czy możesz wstawić zdjęcia podbitki szczególnie nad gankiem wejściowym i wykuszem, jak zrobiliście połączenie z podbitka nad ścianami

dzięki

Adam



wera_padi - 11-05-2010 11:58

wera_padi
czy możesz wstawić zdjęcia podbitki szczególnie nad gankiem wejściowym i wykuszem, jak zrobiliście połączenie z podbitka nad ścianami

dzięki

Adam
<script src='http://img710.imageshack.us/shareable/?i=picture692z.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img710.imageshack.us/img710/3294/picture692z.jpg</noscript>>



wera_padi - 11-05-2010 12:08
<script src='http://img688.imageshack.us/shareable/?i=picture693r.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img688.imageshack.us/img688/4016/picture693r.jpg</noscript>



wera_padi - 11-05-2010 12:09
<script src='http://img85.imageshack.us/shareable/?i=picture694.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img85.imageshack.us/img85/826/picture694.jpg</noscript>



wera_padi - 11-05-2010 12:14
<script src='http://img684.imageshack.us/shareable/?i=picture695.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img684.imageshack.us/img684/9186/picture695.jpg</noscript>



wera_padi - 11-05-2010 12:15
<script src='http://img200.imageshack.us/shareable/?i=picture696h.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img200.imageshack.us/img200/1245/picture696h.jpg</noscript>

Kulca Witam i mam nadzieję że te stare fotki z tamtego roku trochę Ci podpowiedzą .



kulca - 11-05-2010 20:46
dziękuję Ci bardzo, też w taki sposób zrobię u siebie :)



Meteor65 - 12-05-2010 20:33
Jaki styropian pod wylewki? Czy macie jakieś propozycje co do gęstości i producenta? Muszę dać w domu 12 cm, na górze 4-5 i coś w garażu?
Będę wdzięczny za sugestie.



TS147 - 13-05-2010 13:39
Ja u siebie zdecydowałem się na Termoorganikę (chyba Gold) - na dole podobna grubość jak u ciebie w dwóch wartswach (5+7), do garażu o wzmocnionym nacisku chyba do 3000kg/m2. Na górze dałem wersję Acustic tłumiącą odgłosy. Z materiału byłem zadowolony - płyty były proste (choć z tego co wiem przy elewacyjnych bywa różnie) i trwałe.



Ania, Tomek i Wojtuś - 13-05-2010 13:53

Witam!
Dzięki za odpowiedź. Chyba wstawię kilka okien na nieokreśloną bliżej przyszłość. Tylko, czy to ma sens ...
Pozdrawiam.
Jeśli na dachu będzie dachówka to nie ma sensu teraz inwestować. Też mieliśmy ten problem i wykonawca doradził że zawsze można potem okna wstawić. W końcu i tak teraz wsawiliśmy okna bo poddasze będziemy wykańczać góra za 2 lata.



kulca - 14-05-2010 11:00

Jeśli na dachu będzie dachówka to nie ma sensu teraz inwestować. Też mieliśmy ten problem i wykonawca doradził że zawsze można potem okna wstawić. W końcu i tak teraz wsawiliśmy okna bo poddasze będziemy wykańczać góra za 2 lata. u mnie wsadziłem 2 szt, dzięki temu na strychu jest widno, myślę że warto to zrobić



Ola.U - 02-06-2010 19:39
Pytanie do: Ania,Tomek i Wojtuś
Jaką szerokość mają u Was opaski (tzw.pilastry)wokół okien?.Muszę zdecydować do końca miesiąca,a nie mam teraz możliwości zrobienia przymiarki na domku.Pozdrawiam



Beata z Kielc - 08-06-2010 13:34
Witam,

Bardzo proszę o jakieś inspiracje dotyczące kostki (ciągów komunikacyjnych) wokół domu. Szczególna prośba do Marcelki o więcej zdjęć kostki od strony tarasu. Może macie jakieś projekty lub realizacje - proszę o wklejenie zdjęć. Nitko, może Ty jesteś mocno zaawansowana w prace ogrodowe - może coś podpowiesz.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Beata z Kielc
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ricofoto.xlx.pl



  • Strona 21 z 22 • Zostało znalezionych 3729 postów • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22