ďťż
WB 0030 z Agrobisp - nowoczesny=drogi?




gosia100 - 19-03-2006 19:47
Przeczuwam ze dom ten tani nie jest, ale prosze napiszczcie co o tym sadzicie. Np. dach - wydaje sie prosty, ale opisany zostal jako wielospadowy, wiec moze to pulapka. No i ilosc kominow!?

http://www.agrobisp.pl/cgi-bin/store?action=display&item=470&usid=1





zielonooka - 19-03-2006 22:17
sam dom jest dosc duzy.... :wink: 225 m uzytkowej.. wiec bedzie kosztował
dach akurat wydaje sie prosty - ale ma duza powierzchnie
zwrocila bym uwage na stolarke - nie wiem jakie wymiary ale wyglada na nietypowa - jedna sciana - prawie same oszklenia
na poddaszu(czy tez pietrze domu) - sa tez sciany - i szczytowe i dosc spora pow scian pietra z boku - to tez kosztuje
- ciekawe te sciany z boku - takie ozdobne - jak zamiezacie je wykonczyc?
moim zdaniem, one wlasnie powinna byc inne od reszty bryly domu, efektownie czyms oblozone, a nie tylko otynkowane - inaczej dom bedzie zbyt ciezki i troche bez charakteru - a zainwestowanie w ozdobny material (czy to plytke elewacyjna czy to kamien - tez podniesie koszty)
na poddaszu - antresola z "pomostem" nad pustka - na pewno jakies podciagi - czy wzmocnienia tergo kawalka stropu - tym bj ze na dole nie ma zadnych slupów bez szczegolowego projektu wiecej nic nie powiem bo nie wiem jak architekt to rozwiazał

ps. ale projekt z tych ciekawszych i .... moim zdaniem ładnie rozplanowany
tylko ze wlasnie taki , ze bez dokladnieszych planow trudno oszacowac koszty - bo w komnstrukcji moga byc jakies "niespodzianki" ktorych z tych planow zamieszczonych na stronie nie widac

niestey zmartwie cie bo z tego co kojarze agrobisp absolutnie nie daje rysunkow projektowych :-? , ale sprawdz moze cos sie zmienilo - i uda ci sie wyciagnac szczegolowo rozrysowne rzuty i przekroje

ps. najlatwiej sprawdzic dajac jakiejs firmie do wyceny - np ten projekt i jakis o podobnej powierzchni ale bardziej "tradycyjnej" bryle - wtedy mozna porownac koszty czy taki drozszy



gosia100 - 19-03-2006 22:39
Dzieki za podpowiedzi. Jednego nie rozumiem: jak to jest z tymi wycenami -
jesli nie kupie projektu to nie mam pelnej dokumentacji wiec jak wykonawca moze wyceniac? A jesli nie wiem czy mnie na dany dom stac to nie kupie projektu i kolo sie zamyka. Bardzo prosze podpowiedzcie jak Wy to robicie? :roll: Zielonooka wyjasnij mi jeszcze co to sa rysunki projektowe?



zielonooka - 19-03-2006 23:16

Dzieki za podpowiedzi. Jednego nie rozumiem: jak to jest z tymi wycenami -
jesli nie kupie projektu to nie mam pelnej dokumentacji wiec jak wykonawca moze wyceniac? A jesli nie wiem czy mnie na dany dom stac to nie kupie projektu i kolo sie zamyka. Bardzo prosze podpowiedzcie jak Wy to robicie? :roll: Zielonooka wyjasnij mi jeszcze co to sa rysunki projektowe?

min. zajmuje sie wycenami projektow - wiec moge ci odpowiedziec na to pytanie
po pierwsze - wycena jest szacunkowa - zawsze jakis margines bledu - dopiero przed umowa robi sie dokladna wycene - zwykle sie nie rozni zbytnio ale zawsze taka pierwsza, przed zakupem przez Inwestora projektu - nie jest podstawa do zawarcia umowy!

dwa- czesto(choc nie zawsze) do danego projektu typowego - jest wyszczegolnienie materialow - tylko ze, biuro tez moze chciec to udostepnic juz po zakupie projetu, dwa - czasami sa tam bledy (zawsze jest napisane ze takie wyszczegolnienie materialow ma charakter szacunkowy) trzy - zwykle wyliczenia dotycza jakiejs tam technologi (a jak Inwestor chce inna technologie to musi szukac wyceny sam) i w jakis okreslonych materialach np. pokrycie dachu blachodachowka , ktorej Inwestor nie koniecznie przeciez musi chciec uzyc - ( a jak zmiana np na dachowke to tpociaga to za soba inne zmiany np. wtedy wzmocniona wiezba itd. )

po trzecie - firmy budujace domy - moga takie rysunki dostac - oczywiscie nie caly projekt ale np wlasnie rzuty przekroje i rys wiezby - bo albo maja podpisana umowe o wspolpracy , albo po prostu biuro projektowe jest "ludzkie" i wie ze z nieba sie wyceny nie zrobi wiec takie rys.udostepnia
(o wiele chetniej firmie budujacej zwlaszcza jak ja zna, niz pojedynczemu Inwestorowi)

wiec to tak wyglada.... akurat agrobisp z tego co pamietam - rysunkow nie daje - no chyba ze cos sie zmienilo wiec radze zadzwonic i sprawdzic , ew poprosic o kosztorys domu (czasem przyblizony daja za darmo (i wtedy czesto umieszczony jest na stronie ) a czasem (np juz bardzo szczegolowy ) za jakas oplata )

Ogolnie to powinnas zrobic tak - sprobowac wyciagnac rysunki przed zakupem , jak sie nie da, to przez jakas firme , jak nie - niech ci wykonawca wyceni szacunkowo z tego co zobaczy na stronie i ew pogada z ich projektantem (jakies pojecie o kosztach bedziesz plus minus miec)
jesli stwierdzisz ze kwota jest w twoim zasiegu finansowym i chcesz ten dom budowac - mysle ze warto zaplacic te 100 czy 300 zl za szczegolowe rozpisanie materialow do wykonania domu .

ps. wycenic domu co do zlotówki sie nie da, niestety...





zielonooka - 19-03-2006 23:23
rysunki do wykonania rzetelnej wyceny to:
- rzut parteru
-rzut poddasza (lub pietra) jesli jest oczywiscie
- minimum 1 przekroj
- rzut wiezby dachowej i rzut dachu
- wykaz stolarki ( zpodanymi wymiarami )
(dobrze by bylo tez miec rzut fundamentow, oczywiscie piwnicy jak jest)

no i najwazniejsze wszystkie te rysunki musza byc dokladnie zwymiarowane -czyli sa to po prostu rysunki wykonane przez architekta i stanowiace czesc projektu jaki dostaje sie zakupujac go w pracowni
to wlasnie je rozni od tego co bywa na stronach czy w katalogach - tam zwykle sa podane wymiary zewnetrzne ew. pokazana miarka z boku rysunku

dlatego zwykle nie sa udostepniane - bo jest to clou projektu i pracy projektanta - ale niektore biura jakos mniej "ostroznie" do tego podchodza majac na wzgledzie to ze wyceniony projekt klient chetniej kupi niz taki w ciemno, a inne nietety bardzo tych rysunkow strzega....



trobe - 20-03-2006 08:23
Nie siedząc w branży budowlanej moge dodac tylko, że projekt mi się podoba. Może to bedzie jakaś zachęta do podjęcia wysiłku, o jakim pisze Zielonooka.



zielonooka - 20-03-2006 11:33
A propos udostepniania rysunków do wyceny
musze to napisac bo wlasnie mile zostalam zaskoczona przez pewne biuro projektowe (a co tam, napisze ze chodzi o pracownie p. Pawla Boducha ) poprosilam w zeszym tyg o jakiekolwiek rysunki do wyceny - dzis dostalam bardzo elegancko poczta ( :o ) piekny egz. pokazowy - z wymiarami i z rozpisanymi materialami :D
czyli jak widać można :D



gosia100 - 20-03-2006 22:51
Zielonooka serdecznie Ci dziekuje za te szczegolowe wyjasnienia! :D :D :D
Bardzo mi pomogly. Przestaje spekulowac na temat kosztow i przystepuje do konfrontacji z rzeczywistoscia (pewnie bolesnej) he he
pozdrawiam



zielonooka - 20-03-2006 23:03

. Przestaje spekulowac na temat kosztow i przystepuje do konfrontacji z rzeczywistoscia (pewnie bolesnej) he he
pozdrawiam
Gosiu... moze nie bedzie tak zle :wink: - dom ma jak sama zauwazylas prosta forme, calkiem mozliwe ze dom o podobnej wielkosci i bryle bardziej "tradycyjnej" polamanym dachu, lukarenkach , skosach ... nie wyszedl by taniej
tylko trzeba zwrocic uwage na te "antresole" na pewno... juz slyszalam o takich projektach ze prety zbrojeniowe ( o ile dobrze pamietam) byly tak nietypowe (długie) ze nalezalo je robic na zmowienie - ale na pocieche powiem ze pisala o tym osoba ktora budowala jak najbardziej "typowy" przynajmniej na 1wszy rzut oka domek ;)
pozdrawiam!



PASJONAT PROJEKTOWANIA - 30-04-2006 10:23
Gosiu,

Czy udało Ci się uzyskać jakieś informacje z Agrobisp na temat ilości materiałów, rzutów i kosztorysu. Ja również jestem zainteresowany budową tego domu i chciałbym wiedzieć na ile podane przez Agrobisp ceny budowy od klucz są poprawne. Napisali, że wystarczy 342 000 PLN aby w nim zamieszkać.

Pozdrawiam,
Sylwek



gosia100 - 30-04-2006 16:51
Czesc
Maz przekonal mnie do jeszcze innego domu ktory dalismy do wyceny, wiec nie pomoge. Jednak z tego co sie zdazylam zorientowac to pracownie zanizaja wyceny i nie liczylabym na zmieszczeniu sie w niej nawet ze stanem deweloperskim. Oczywiscie zalezy tez jakim systemem bedziesz budowac.
:( Poza tym rozmawialam z osoba majaca jakies pojecie o rozplanowaniu i twierdzila ona, ze uklad parteru nie jest az taki super - przestrzen mimo duzego metrarzu zbyt podzielona. Nie do konca sie zgadzam i uwazam ze to jeden z ciekawszych domow w gotowcach. Gora rewelacja. Dla obnizenia kosztow mozna zrezygnowac z tej kladki nad dziennym. Okna niestety pewnie wszystkie nietypowe. Droga elewacja. Plusem jest to,ze mozna gore wykonczyc pozniej.
Jesli chodzi o plany, to co prawda z innej pracowni, ale bez problemu dali mi wszystko oprocz projektu konstrukcyjnego. Ale to wystarczylo wykonawcom.
Nie wykluczone, ze jeszcze wrocimy do tego domu, jesli obecny wycenia zbyt wysoko.
pozdrawiam :)



PASJONAT PROJEKTOWANIA - 01-05-2006 11:34
Dziękuję za informacje.
Na tym etapie próbuję sobie wyobrazić wnętrza. Jak już będziemy na 80% pewni to zamówię wizualizację komputerową, a na koniec w ramach hobby pewnie zbuduję model przestrzenny tego domu. Przed rozpoczęciem inwestycji muszę być pewien, że to jest to o co mi chodzi.
Z kładki i balkoniku już dawno zrezygnowałem. Zależy mi na uporządkowaniu powierzchni okien na tej ścianie. Przeszklenie tej ściany nie będzie dużym problemem. Nie są to okna tylko szyby. Okna na taras są standardowe - pozostałe nie są uchylne ani rozwieralne. Zastanawiam się tylko jak je myć :roll:
Koszty - jak budowa i wykończenie zamknie się w 500k PLN (bez działki) to powinno być OK.
Jeżeli Gosiu znajdziecie jakiś podobny projekt mający w sobie przestrzeń i światło to proszę o informacje.
Sylwek



gosia100 - 01-05-2006 19:18
Witaj
Jesli chodzi o inne projekty to jest kilka fajnych nowoczesnych, ale
z plaskimi dachami (podobaja mi sie np. propozycje Gmistudio). Nie wiem jak u Ciebie, ale my w planie zagospodarowania mamy okreslony kat dachu min. 30st. :cry:
Masz calkowita slusznosc robiac wizualizacje. Ja kupilam program i sama sobie zrobilam kilka wybranych domow. Efekty byly nieraz zaskakujace. Przestrzen na rzutach wygladala super a okazywala sie np. beznadziejna na wizualu. Nigdy bym sie nie zdecydowala na dom bez zrobienia tego.
Orginalny program kosztowal 500pln.
pozdrawiam :)



PASJONAT PROJEKTOWANIA - 01-05-2006 19:19
Jaki jest to program?



gosia100 - 01-05-2006 19:45
Zerknij na wybrany przez nas:www.mgprojekt.com.pl/domki/eko/eko.html
Jest niby tradycyjny, ale wewnatrz ma ciekawa przestrzen i swiatlo - podobnie jak Ty tego poszukiwalismy. Poprostu lepiej pasuje tez do charakteru naszej okolicy.
Ciekawy tez jest Vinci z pracowni: http://www.archigraph.pl/. Jednak drogi ogrod zimowy i brak pomieszczenia gospodarczego. Jesli jestes zainteresowany to mam wizualizacje parteru.
I jeszcze LK373 http://www.dom-jednorodzinny.pl/inde...age=&Entrance=



gosia100 - 01-05-2006 19:58
"Punch! Super Home Design"
Ma swoje wady np brak cieni wewnatrz domu ( w ogrodzie sa), ale zeby ocenic przestrzen jest wystarczajacy. Moze pojawily sie juz lepsze bo ten jest z przed 3 lat.



PASJONAT PROJEKTOWANIA - 01-05-2006 20:06
Gosiu,
Wielkie dzięki za wsparcie. Bardzo ładny jest domek Eko, ale Vinci jest po prostu ekstra!
Myślę, że koszty budowy również nie zrujnują. Jeżeli można skorzystać z przygotowanej wizualizacji to będę zobowiązany.
Co do Eko - to jest to całkiem sprytny kompromis pomiędzy nowoczesnością, a warunkami zagospodarowania i zabudowaniami w okolicy.
Poszukam również innych programów do wizualizacji i jak będę coś ciekawego miał to dam Ci znać.
S



gosia100 - 01-05-2006 20:54
Sylwek,
Przeslij do mnie cokolwiek na: md.stola@neostrada.pl to Ci odesle te wnetrza, bo przez forum nie umiem. Niestety sa mocno niedopracowane, bo dowiedzielismy sie, ze koszt ogrodu zimowego moze wyniesc ok 40tys i juz nie konczylam. Ale jako probke mozliwosci programu przesle wnetrza Eko.
pozdro
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ricofoto.xlx.pl