ďťż
parkiet w łazience




wielkijacek - 28-05-2009 21:32
łazienka , parkiet , merbau lakierowane , grubość 15 mm. - szerokość 120 mm. - długość od 30 do 120 cm. , kleje na klej poliuretanowy , grunt tez poliuretanowy. teraz jest ciepło przyjdzie zima i się morze porozchodzi , słyszałem o tym ze się daje gume miedzy deski zeby woda sie nie dostała - czy wie ktoś jaką gume i czy morze być silikon ( jaki ) bądz coś podobnego. dzieki





fredi07 - 28-05-2009 23:35
Drewno w łazience, kobiety na traktor. Czego to już nie przerabialiśmy ? Ludziom żyje się lepiej. Tworzy się ,,morze" nowy styl? Eleganckie drewno w łazience i jak na ,,państwo" przystało wakacje nad ,,możem".



jaksie - 29-05-2009 07:23

Drewno w łazience, kobiety na traktor. Czego to już nie przerabialiśmy ? Ludziom żyje się lepiej. Tworzy się ,,morze" nowy styl? Eleganckie drewno w łazience i jak na ,,państwo" przystało wakacje nad ,,możem". a może strzel sobie piwko dla rozładowania frustarcji :roll:



jarekkur - 29-05-2009 23:05

łazienka , parkiet , merbau lakierowane , grubość 15 mm. - szerokość 120 mm. - długość od 30 do 120 cm. , kleje na klej poliuretanowy , grunt tez poliuretanowy. teraz jest ciepło przyjdzie zima i się morze porozchodzi , słyszałem o tym ze się daje gume miedzy deski zeby woda sie nie dostała - czy wie ktoś jaką gume i czy morze być silikon ( jaki ) bądz coś podobnego. dzieki Jest taki środek nazywa się Sika 11FC. Specjalnie do wypełnień między deszczułkami. Stosowany również a podłogach jachtowych. Merbau gotowy lakierowany raczej się nie nadaje ze względu na zbyt cienką warstwę lakieru około 60-70 mikronów. Drewno w łażience jeżeli lakierowane to 3-4 warstw lakieru poliuretanowego DD (desmodur-desmofen). Tworzy on film jak folia i ma grubośc około 130-140 mikronów. Posadzka w łazience musi byc przy ścianach zdylatowana i wypełniona tym samym środkiem co szerokie na 3-5mm szczeliny między deszczułkami. Klej poliuretanowy zużycie 1,5kg/m2. Powinna to być iloć aby wykleić 100% spodu deszczułki a nie 40%. Każda ilośc poniżej 1,5kg/m2 nie da gwarancji na wyklejenie przy takich gabarytach 100% powierzchni spodu. Wylewka powinna byc przeszlifowana i zagruntowana gruntem poliuretanowym blokującym wilgoć, jeżeli parkieciarz nie potrafi wykonac takiej bariery podczas klejenia parkietu. Wtedy jednak wzroście zużycie o dalsze około 300 gramów.





o.n.k.a. - 30-05-2009 09:22
A czy parkiet przemysłowy (np. teak) podobnie się traktuje?
Czy jakieś drewno w jakiejś postaci nadaje się do łazienki na ogrzewanie podłogowe?

Pozdr :)



wielkijacek - 30-05-2009 09:49
dzięki za odpowiedz , czy nie wystarczy 1 mm. miedzy deszczułkami ( Sika 11FC ) , teraz jest lato a jak przyjdzie zima to sie skurczy parkiet i bedą szczeliny wtedy 3-5 mm.



jarekkur - 30-05-2009 22:20

A czy parkiet przemysłowy (np. teak) podobnie się traktuje?
Czy jakieś drewno w jakiejś postaci nadaje się do łazienki na ogrzewanie podłogowe?

Pozdr :)
Prawedopodobnie w łazience jest ogrzewanie elektryczne, czy tak?
W łazience dobrze spisuje się doussie, teak, merbau. Generalnie drewna tłluste i stabilne. Drewna te powinny mieć nie wielkie gabaryty np. 15 x 70mm 22 x 90mm deszczułki parkietowe; 15x25mm przemysłowy.



jarekkur - 30-05-2009 22:35

dzięki za odpowiedz , czy nie wystarczy 1 mm. miedzy deszczułkami ( Sika 11FC ) , teraz jest lato a jak przyjdzie zima to sie skurczy parkiet i bedą szczeliny wtedy 3-5 mm. nie nie wystarczy 1mm bo i poco. Powinno być 3-5mm. Szczeliny powinny byc wykonane między deszczułkami równe np. 3mm albo 4mm lub 5mm i wypełnione Sika Flexem FC11. Aby zimą się nie skurczyły to teraz uszą mueć 9% wilgotności a zimą musisz zadbać o zdrowie rodzinyi utrzymywać wilgotnośc w mieszkaniu około 45-60%, to proste i wykonalne.
O tym i wielu innych ważnych sprawach musi wiedzieć parkieciarz a jeżeli on tego nie wie to musisz ty to wiedzieć inaczej będziesz miał klepisko a nie posadzkę z parkietu.
Żadnego silikonu mi żadnej gumy. Silikon to zaraza dla parkietu. Guma nie uszczelni. Sika flex 11fc ma właściwości uszczelniające, klejące i jest elastyczna wiecznie. Jeżeli drewno zacznie puchnąć to otrzymasz lekkie wybrzuszenia tej siki przy kurczeniu lekkie wgłębienia ale nigdy nie pęknie czy się rozerwie.
W łazience masz zawsze podwyższony stan wilgotności więc drewno powinno tam zabudowane powinno mieć podwyższoną wilgotność. kup higrometr z termometrem i wstaw do łazienki na poziomie podoża. Obserwuj wskazania prze kilka dni korzystając z rodziną z łazienki. Podaj mi wyniki obserwacji, to powiem ci jaką wilgotnośc powinno mieć drewno aby się tam czuło dobrze.

Po co chcesz robić 1mm szczeliny?
Takie szczeliny czasami wynikają podczas układania i je wtedy szpachliuje się pyłem z ostatniego 120-tką szlifu wymieszanego ze specjaną żywicą, ot i szystko.



fredi07 - 30-05-2009 23:06

Drewno w łazience, kobiety na traktor. Czego to już nie przerabialiśmy ? Ludziom żyje się lepiej. Tworzy się ,,morze" nowy styl? Eleganckie drewno w łazience i jak na ,,państwo" przystało wakacje nad ,,możem". a może strzel sobie piwko dla rozładowania frustarcji :roll: Może to przez to morze?



wielkijacek - 31-05-2009 10:47
3 - 5 mm. bedzie dobrze



o.n.k.a. - 31-05-2009 15:34

A czy parkiet przemysłowy (np. teak) podobnie się traktuje?
Czy jakieś drewno w jakiejś postaci nadaje się do łazienki na ogrzewanie podłogowe?

Pozdr :)
Prawedopodobnie w łazience jest ogrzewanie elektryczne, czy tak?
W łazience dobrze spisuje się doussie, teak, merbau. Generalnie drewna tłluste i stabilne. Drewna te powinny mieć nie wielkie gabaryty np. 15 x 70mm 22 x 90mm deszczułki parkietowe; 15x25mm przemysłowy. Jarekkur -Dzięki za pomoc!
Rozumiem więc, że można kłaść egzotyk na podłogówkę. U nas jednak jest ogrzewanie nie elektryczne a wodne -czy to jakaś znacząca różnica?
I jeszcze jedna prośba... może znacie jakieś inne konstruktywne watki na ten temat? Chętnie dowiem się więcej o drewnianych łazienkowych podłogach :)
Pozdr.



jarekkur - 31-05-2009 20:26
różnica polega na tym między tymi podłogami, że elektryczne jest płytko osadzone w podkładzie i nie zawsze ma odpowiednią regulację temperatury.
Wodne jest bardziej odpowiednim ogrzewaniem dla tego typu podłóg.

Co masz na myśli pytając o konstruktywne wątki w tej sprawie?
Wylewka jaką ma grubośc? Jak umiejscowione są rury? Na dnie wylewki czy w środku wylewki? Kiedy wylewka zostła zrobiona? Jaką wylewka ma wilgotnośc mierzona na dnie lub w środku? Czy była wygrzewana w sposób, który wypędza z niej wodę? Czy się piaszczy? Czy ma twardy naskórek na powierzchni?
na razie tyle konstruktywnych propozycji do odpowiedzi!!!



jarekkur - 31-05-2009 20:31

3 - 5 mm. bedzie dobrze będzie dobrze i ładnie.
Przy ścianach dylatacje muszą być pozbawione jakichkolwiek elementów (kawałki drewna, gruzu, tynku itp), które mogłyby zatrzymać poszerzanie się posadzki podczas "pracy drewna"-pęcznienie. Dylatacje te wypełnij również sika flex 11fc po to aby tam nie dostała się woda.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ricofoto.xlx.pl